PROČ INVESTOVAT V ČESKÉ REPUBLICE?

Dlouhá tradice obchodu mezi Českou republikou a Mexikem.

Doing-Business

Proč začít podnikat v České republice? – Česká republika je velmi perspektivním a likvidním obchodním partnerem. – Česká republika je členem EU, což zvyšují její důvěryhodnost jako obchodního partnera. Je vnímána jako země se stabilním ekonomickým prostředím a přístupem na trh EU.

Umístění v srdci Evropy

  • Umístěním svého podnikání v České republice si otevřete dveře do všech zemí Evropy. Její poloha ve středu Evropy vám dává nejlepší příležitost začít na geograficky výhodné pozici a snadno dosáhnout jiných trhů pro své podnikání nebo při rozšiřování svého budoucího podnikání.
  • Nižší náklady na nastavení vašeho podnikání při stejné úrovni poskytovaných služeb jako v ostatních zemích EU.
  • Náklady na bydlení v České republice nejsou tak vysoké jako náklady v západní Evropě a nastavení podnikání je o to levnější, zatímco úroveň služeb, infrastruktury a nabízených dovedností jsou porovnatelé.
  • Dlouhá tradice kvalitního vzdělávání a obecně vysoké jazykové dovednosti.
  • Vysoce kvalitní vzdělávání a výzkum, a to zejména v otázkách vědy, techniky a medicíny, s dlouhou akademickou tradici v České republice.

%

Růst HDP ČR za rok 2015

%

HDP ČR - podíl průmyslu

%

Růst průmyslové produkce ČR pro rok 2015

Investice v České republice

Česká republika je jednou z nejúspěšnějších zemích CEE, pokud jde o získávání přímých zahraničních investic. Přes 173.000 českých firem napříč všemi sektory je nyní podporováno zahraničním kapitálem. Podle České národní banky, celková částka ve výši 77,8 miliardy eur v hodnotě PZI byla zaznamenána od roku 1993 (Zdroj: Česká národní banka, 2012).

Zavedení investičních pobídek v roce 1998 podnítilo masivní příliv přímých zahraničních investic do projektů na zelené louce. Vstupem České republiky do Evropské unie v roce 2004 a změnami legislativy investičních pobídek dále zvýšily investice. Podle databáze Economist Intelligence Unit, Česká republika soustavně přitahovala vysokou míru přímých zahraničních investic, což potvrzuje silnou přitažlivost země pro zahraniční investory.

Skóre ekonomické svobody v České republice je 72,5, což ji činí 24. nejsvobodnější ekonomikou v Indexu 2015 (zdroj: http://www.heritage.org/index/country/czechrepublic)